Pierwsza tura Spławikowych Mistrzostw Koła 2020 zgodnie z planem odbyła się w dniu dzisiejszym na rzece Elbląg w m. Nowakowo. Spotkanie rozpoczęło się zbiórką o godzinie 5,3o w okolicach mostu pontonowego. Po przeprowadzeniu odprawy przez sędziego Norberta Kuklińskiego odbyło się losowanie, po czym wszyscy udali się na swoje stanowiska. Przy sprzyjających warunkach  atmosferycznych zawody trwały cztery godziny. Po zakończeniu okazało się, że wszyscy łowili głównie niewielkie krąpie. Zawody odbywały się na żywej rybie dlatego też wszystkie po zważeniu wróciły do wody. Druga tura zaplanowana jest na jutro (niedziela) na zbiorniku Zakrzewko I w Parku Ekologicznym w Pasłęku. Po zakończeniu tury podane zostaną oficjalne wyniki w poszczególnych kategoriach.

Druga tura Spławikowych Mistrzostw Koła 2020 zgodnie z planem odbyła się w dniu dzisiejszym na terenie zbiornika Zakrzewko I w Parku Ekologicznym w Pasłęku i rozpoczęła się zbiórką o godzinie 6,oo na parkingu przy zbiorniku. Przybyli wszyscy uczestnicy biorący udział w pierwszej turze. Na początku przeprowadzona została odprawa sędziowska a następnie odbyło się losowanie, po którym wszyscy udali się na swoje stanowiska. Zawody, które odbyły się jak zawsze na żywej rybie trwały cztery godziny. Wszystkie ryby po zważeniu wróciły natychmiast do wody. Następnie po ustaleniu wagi ryb złowionych przez zawodników w obu turach ustalona została klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach. I tak: w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Alina Szuryga uzyskując 2 pkt. W kategorii weteran pierwsze miejsce zajął Stanisław Zajączkowski – 2 pkt, drugie Józef Wołczecki – 4 pkt a trzecie Jarzyński Jan - 8 pkt. W kategorii senior zwyciężył Łukasz Stasiak, który uzyskał 3 pkt, drugie miejsce Henryk Dobosz – 4 pkt, a trzecie Kazimierz Jarzyński – 5 pkt. W kategorii U-15 zwyciężył Alan Stańczuk – 3 pkt, (4930g) a drugie Ada Mundzia – 3 pkt.(2070g). W kategorii U-20 zwyciężył Szymon Mundzia a w kategorii U-25 Jakub Konczewski. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz uzyskali tytuł Spławikowego Mistrza Koła 2020 w poszczególnych kategoriach. Przed oficjalnym przedstawieniem wyników końcowych wszyscy uczestnicy spotkania poczęstowani zostali gorącym posiłkiem przygotowanym przez Restaurację „BOSTAN” z Pasłęka. Na zakończenie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tej imprezie.