MISTRZOSTWA KLUBU Głowacz 2015…

Obraz 057Pierwotnie rozegranie XXIII Spinningowo-Muchowych Mistrzostw Klubu Pstrągowego "GŁOWACZ" zaplanowano na 19 kwietnia 2015 roku, jednak prośby kilku Klubowiczów o ich przesunięcie plus niesprzyjająca aura spowodowały, że kolejny termin wyznaczono na 26 kwietnia. Tradycyjnym już miejscem zbiórki był parking przy kościele pielgrzymkowym w Krośnie koło Ornety. Na godzinę 8,30 przybyło 12 Klubowiczów oraz dwóch Pawłów - Kostecki i Mańko. Pierwszy stały "Syn Klubu", drugi gościnnie, jako były "Głowacz" od ponad 10 lat przebywający w Anglii. Przy okazji prezes wręczył metalowe znaczki z logo Klubu i rozpoczęło się losowanie, poprzedzone ogłoszeniem regulaminu Mistrzostw rozgrywanych już od kilku lat na "żywej rybie". Drwęcę Warmińską powyżej Ornety podzielono na siedem odcinków.

Jak się później okazało, niektóre z nich były "spalone", ponieważ łowili na nich już inni wędkarze, spoza Klubu. W Wojnitach na godzinę 15,00 wyznaczono zbiórkę kończącą etap zawodniczy spotkania. Złowiono cztery wymiarowe pstrągi potokowe: 36,0 cm; 34,0 cm; 32,5 cm; i 32,0 cm, przy czym dwa pierwsze zostały zmierzone na "pudełko" - od przynęt i zapałek. Dobrze, że były to zawody towarzyskie oparte na wzajemnym zaufaniu, bo...! Kolejność punktowanych miejsc wyglądała następująco:

1. Piotr Szczotka  – p.p. 36 cm
2. Paweł Mańko   – p.p. 34 cm
3. Leszek Sawicz  – p.p. 32,5 cm
4. Piotr Tararuj    – p.p. 32 cm

Pstrągi brały niemrawo, co zapewne było spowodowane bardzo niską wodą i zmianami ciśnienia atmosferycznego tego dnia, chociaż Leszek Sawicz i Andrzej Kundro mieli bliskie spotkanie trzeciego stopnia z grubym "czterdziestakiem". Kolejne dwie godziny uczestnicy Mistrzostw spędzili przy smacznej kiełbasce z rusztu i miłych pogawędkach. Niektórzy mieli też przyjemność popróbować pysznej "pigwówki" przywiezionej przez Kol. Andrzeja Junko. Natomiast Kol. Radek Papliński pochwalił się przepięknymi, jak żywymi woblerkami własnej roboty - strzeblami i ciernikami. Prezes rozdał uściski i skromne nagrody, w tym mały pucharek z rybką wyrzeźbioną w bursztynie przez Kol. Jana P. Materka, który nie mógł być na spotkaniu, gdyż wyjechał na łowiska szkockie do syna Łukasza, także byłego "Głowacza". Tak więc, do zobaczenia za rok.

 

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 35

Miesiąc 35

Od początku 500523