XX LAT „GŁOWACZA”…

xx glowaczCzas płynie bardzo szybko i nieubłaganie. Wydaje się, że tak niedawno obchodziliśmy piętnastolecie Klubu a tu już minęło kolejne pięć lat. Dla przypomnienia, to w dniu 3 czerwca 1993 roku w siedzibie ZO PZW w Elblągu odbyło się spotkanie inaugurujące powstanie klubu. Na tym spotkaniu postanowiono, że klub będzie nosił pełną nazwę Klub Pstrągowy „GŁOWACZ” przy ZO PZW w Elblągu. Głównym celem, jaki wytyczyli sobie Członkowie Klubu miała być szeroko pojęta pomoc w prowadzeniu gospodarki rybacko-wędkarskiej na wodach górskich, będących w zarządzaniu ZO PZW w Elblągu oraz wspieranie innych przedsięwzięć mających na celu ochronę naturalnego środowiska, w którym bytują ryby łososiowate.

Mamy nadzieję, że wieloletni wkład Klubu Pstrągowego „GŁOWACZ” na tym polu był zauważony, na dowód czego w międzyczasie kilku Członków Klubu zostało wyróżnionych Medalami za Zasługi dla Wędkarstwa Elbląskiego oraz Złotymi i Srebrnymi Odznakami PZW.
Od dłuższego czasu Zarząd Klubu planował przeprowadzenie obchodów XX rocznicy powstania i działalności Klubu. Postanowiono, że impreza z tej okazji będzie połączona  z zawodami wędkarskimi. Termin uroczystości ustalono na dzień 1-2 czerwca bieżącego roku. Przez długi czas próbowaliśmy wytypować miejsce tego spotkania. Chodziło o znalezienie odpowiedniego Gospodarstwa Agroturystycznego położonego niedaleko atrakcyjnych rzek, w których można by połowić pstrągi potokowe, tęczowe, czy lipienie. Po dłuższych poszukiwaniach postawiono na Gospodarstwo Agroturystyczne „U Marioli” zlokalizowane w centrum Kaszub w Nowej Kiszewie k/Kościerzyny.
Pierwszego dnia spotkanie klubowiczów w Nowej Kiszewie wyznaczono na godzinę 900. Po przybyciu na miejsce wszystkich uczestników, prezes Klubu w krótkim zarysie przypomniał najciekawsze chwile z dotychczasowego życia klubowego. Następnie przedstawił plan wędkowania i zawodnicy rozjechali się na z góry upatrzone rzeki. Jedni pojechali nad Wierzycę, inni nad Radunię, Wdę oraz Skotawę. Po zakończeniu łowienia, o godzinie 1900 ponownie spotkaliśmy się „U Marioli”. Wówczas okazało się, że padające wcześniej ulewne deszcze zrobiły swoje i woda w rzekach zmętniała. W „dzikich” wodach złowiono tylko dwa wymiarowe pstrągi potokowe o długościach po 36 cm (Kol. A. Burkowiecki i Kol. Grzegorz Dacyszyn) oraz okonia, jelca i leszcza. Ten ostatni, także połakomił się na sztuczną przynętę. Na łowisku specjalnym  powyżej Wojtala złowiono też kilka pstrągów tęczowych, w tym dwa „pięćdziesiątaki”, które ze smakiem zostały zjedzone na kolację. Złowionych ryb było dużo więcej, szczególnie 30-32 cm lipieni, lecz były to ryby niewymiarowe (na wodach PZW Okręgu Gdańskiego obowiązuje wymiar ochronny lipienia 35 cm i pstrąga potokowego 33 cm). Wieczorne rozmowy o rybach i sprzęcie wędkarskim przy suto zastawionym stole trwały dość długo. Następnego dnia rano, po śniadaniu, zwycięscy w poszczególnych kategoriach złowionych gatunków ryb dostali drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe kubki z umieszczonym logo klubowym oraz napisem XX lecie Klubu 1993 – 2013. Po zakończeniu imprezy, większość klubowiczów udała się jeszcze na wędkowanie, a następnie wszyscy rozjechaliśmy się do swoich domów. Miejmy nadzieję, że za pięć lat doczekamy się ponownego, tak sympatycznego spotkania.
R.Tokarski

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 456 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 54

Miesiąc 1121

Od początku 517187