Warning: Creating default object from empty value in /home/paslek/ftp/pzw30/plugins/system/helix/core/wp_shortcodes.php on line 97
ZAKOŃCZENIE SEZONU TROCIOWEGO… - PZW

Warning: A non-numeric value encountered in /home/paslek/ftp/pzw30/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /home/paslek/ftp/pzw30/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

SAM 9106Tak jak co roku w ostatni dzień września 2013 pojechałem z kolegą Czarkiem Kłosińskim i Przemkiem Wyżlicem nad pomorską rzekę aby zakończyć sezon połowu troci wędrownej. W tym roku była to Reda. Wyjazd przed świtem przy zachmurzonym niebie i ciepłej pogodzie napawał nas optymizmem, że uda się coś złowić na zakończenie. Od rana łowiliśmy poniżej przepławki w Redzie gdzie spotkaliśmy kilku innych wędkarzy, którzy tak jak my chcieli spróbować się z tą piękną rybą jaką niewątpliwie jest troć.

Jak się okazało po kilku godzinach nikt z nas nie miła kontaktu z rybą poza jednym wyjściem do wahadłówki. Widzieliśmy jedynie kilka spławiających się sztuk. W godzinach południowych postanowiliśmy zmienić miejsce połowu i pojechaliśmy na dolny odcinek niedaleko rezerwatu. Jak się potem okazało tam też nic się nie działo. W pewnym momencie stojąc nad brzegiem rzeki zauważyłem coś płynącego powoli w górę rzeki. Po krótkiej obserwacji okazało się, że jest to dość duża troć, która miała na ciele jakieś jasne plamy i narośla. W pewnym momencie płynęła blisko powierzchni wody i wtedy spróbowałem zrobić jej kilka zdjęć. Po przepłynięciu kilkunastu metrów ryba ta wpłynęła pod rośliny wodne i straciliśmy ją z pola widzenia. Przez jakiś czas obserwowaliśmy jeszcze rzekę wypatrując innych ryb. Jednak więcej już nie widzieliśmy. Była tylko ta jedna sztuka. Potem przypomniałem sobie, że kulka lat temu powyżej przepławki widziałem też kilka takich troci. W ostatnich dniach oglądając wiadomości dowiedziałem się, że ryby te chorują na wrzodzienicę łososiowatych. Widok tych chorych ryb nie należy do najprzyjemniejszych. Sezon zakończyliśmy z nadzieją, że w przyszłym roku będzie lepiej.
R.Tokarski

 

 

SAM 9100

SAM 9104

SAM 9105

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 9

Miesiąc 657

Od początku 515717