XXV MISTRZOSTWA KLUBU 2017…

01Oto krótka relacja dla tych z Klubowiczów, którzy z różnych względów nie uczestniczyli w XXV Spinningowo-Muchowych Mistrzostwach Klubu Pstrągowego PZW "GŁOWACZ":
Było to kolejne spotkanie towarzysko-wędkarskie, trochę na wyrost nazywane Mistrzostwami, chociaż niewątpliwe jakaś nuta rywalizacji tym spotkaniom zawsze towarzyszy. Wiadomo, każdy z nas "ugania" się głównie za rybami łososiowatymi, więc niejako naturalnym odruchem jest chęć skonfrontowania czasami swoich umiejętności z innymi łowcami. Najważniejsze, aby w tym wszystkim nie przekroczyć pewnej granicy. Ma to być zabawa, a nie gorączka współzawodnictwa za wszelką cenę.

Dnia 28 maja spotkaliśmy się o godzinie 7:00 w Krośnie nad Drwęcą Warmińską. Tym razem przyjęliśmy regułę, że każdy uda się nad "swoją" wybraną rzeczkę i odcinek, pod warunkiem, że rozpocznie i zakończy wędkowanie o tym samym czasie. Od wielu lat obowiązuje też całkowity zakaz zabierania złowionych ryb. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 14,30 w chatce w Wojnitach nad Wałszą. Po stawieniu się na miejsce wszystkich łowców okazało się, że złowiono sześć wymiarowych pstrągów, które punktowo dały następującą kolejność:
1. Leszek Sawicz (Pasłęk).
2. Marek Wróbel (Elbląg).
3. Mirosław Wiśniewski (Elbląg) i Adrian Nowicki (Giżycko).
4. Maciej Niemyćko (Węgorzewo).
Przy ognisku nie zabrakło pieczonych kiełbasek, żartów i opowieści "spod kija". W sumie, w tym bardzo sympatycznym spotkaniu brało udział 12 Klubowiczów oraz jako gość zaproszony - Kol. Lech Zaluski z Warszawy, znana postać w światku "pstrągarzy", już od półwiecza poławiający ryby łososiowate.
Wodom Cześć i do zobaczenia za Rok.
P. S.
Ryba na zdjęciu, to medalowy lin (1,80 kg, 49 cm), którego złowił Robert Kostecki 27 maja w Zbiorniku Pierzchalskim. Lin wziął z opadu na Mino "0" Meppsa i co ciekawe haczyki gumowej rybki miał wewnątrz pyska.

 

 Lin 3  Lin 2 03 
 05 Adrian Nowicki  06 Maciej Niemko  Lin 18 kg 49 cm na mino

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 6

Miesiąc 696

Od początku 495488