WYNIKI MUCHOWYCH MISTRZOSTW OKRĘGU 2017…

mmo pucharyTegoroczne Muchowe Mistrzostwa Okręgu Elbląg odbyły się w niedzielę 4 czerwca na pięknej lipieniowo-pstrągowej rzece Wdzie w okolicach Czarnej Wody. O godzinie 7,00 na miejscu zbiorki przy Stacji Paliw w Czarnej Wodzie stawiło się dwunastu zawodników.   Wszystkich przybyłych przywitał sędzia główny spotkania Marcin Smilgin - sędzia klasy krajowej, któremu pomagał Ryszard Kisiel. Sędzią sekretarzem była niezastąpiona Iwona Smilgin. Po przeprowadzonej odprawie sędziowskiej odbyło się losowanie par zawodników oraz sektorów, które wyznaczone były na odcinku rzeki od miejscowości Wojtal do mostu betonowego w Zimnych Zdrojach.

FOTORELACJA

Ponieważ rozegranie zawodów zaplanowano w dwóch turach po cztery godziny na wniosek jednego z zawodników przegłosowano aby czas każdej skrócić do trzech godzin. Uzasadnieniem tego wniosku była fatalna pogoda – padający od rana deszcz co bardzo utrudniało łowienie ryb. Po zakończeniu odprawy wszyscy rozjechali się na wylosowane odcinki rzeki. Po zakończeniu pierwszej tury ponownie spotkaliśmy się na miejscu zbiórki gdzie zawodnicy przekazali do sędziego sekretarza swoje karty startowe. Po otrzymaniu wszystkich kart okazało się, że ryby złowiło dziesięciu zawodników. Były to lipienie i pstrągi potokowe, które po zmierzenie przez zawodników wróciły natychmiast do wody ponieważ zawody rozgrywane były na „żywej rybie”. W przerwie między turami uczestnicy mieli czas na spożycie gorącego posiłku oraz przygotowanie się do drugiej tury. Po przerwie ponownie odbyło się losowanie par oraz sektorów i przejazd na łowisko. Pod koniec drugiej tury okazało się, że część zawodników zrezygnowała z łowienia przed jej zakończeniem ze względu na przemoczenie i zmarznięcie. Mimo to tylko trzech zawodników zakończyło turę bez ryby. Po wpisaniu złowionych ryb do programu komputerowego szybko ustalone zostały wyniki końcowe zawodów, które przedstawiają się następująco:
1. Polakowski Piotr – Koło Elbląg Śródmieście
2. Lichociński Piotr – Koło Elbląg Śródmieście
3. Burkowiecki Anatol – Koło Elbląg Śródmieście
4. Sawicz Leszek – Koło Pasłęk
5. Kostecki Robert – Koło Pasłęk
6. Wiśniewski Mirosław - Koło Śródmieście Elbląg
7. Kurlenda Tomasz – Koło Pasłęk
8. Parys Andrzej – Koło Elbląg Sielanka
9. Bukojemski Mateusz – Koło Gronowo Elbląskie
10. Wyżlic Przemysław – Koło Pasłęk
11. Pajewski Andrzej - Koło Gronowo Elbląskie
12. Tokarski Roman – Koło Pasłęk
Zwycięzcy (1-3) otrzymali puchary i dyplomy. Nagrodę Fair Play otrzymał Pajewski Andrzej, który zezwolił na przejście przez swoje łowisko koledze, który holował złowioną przez siebie rybę. Ogółem w pierwszej turze złowiono 3 pstrągi potokowe oraz 22 lipienie natomiast w drugiej 4 pstrągi i 13 lipieni, które oczywiście odzyskały wolność. Po zakończeniu przez długi czas trwały dyskusje pomiędzy uczestnikami na temat bardzo dobrego przygotowania zawodów pod względem organizacyjnym jak i technicznym oraz sprawnym liczeniem wyników. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze za co podziękował sędzia główny. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku do tych zawodów zgłosi się więcej zawodników.
R.Tokarski

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 7

Miesiąc 697

Od początku 495489