MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2015…

IMG 4011Dwunastu zawodników zgłosiło chęć udziału w Muchowych Mistrzostwach Okręgu Elbląg na rok 2015. Zawody te odbyły się w niedzielę 30 sierpnia tego roku na pięknej lipieniowo-pstrągowej rzece Wdzie w okolicach Czarnej Wody. Organizacją zawodów polegającą na wytypowaniu i przygotowaniu odcinków do łowienia zajął się Piotr Lichociński z Klubu Pstrągowego „GŁOWACZ” pod nadzorem ZO. O godzinie 7,00 na miejscu zbiorki przy Stacji Paliw w Czarnej Wodzie stawiło się dziesięciu zawodników. W ostatniej chwili dwóch zgłoszonych odwołało swój udział ze względów osobistych. Wszystkich przybyłych przywitał wiceprezes ds. sportu ZO Zbigniew Chrzanowski, który jednocześnie był zastępcą sędziego głównego. Następnie przedstawił sędziego głównego, którym był Marcin Smilgin - sędzia klasy krajowej, oraz sędziego sekretarza Iwonę Smilgin. Po przeprowadzonej odprawie sędziowskiej odbyło się losowanie par zawodników oraz sektorów, które wyznaczone były na odcinku rzeki od m. Czarna Woda do m. Zimne Zdroje.

Ponieważ rozegranie zawodów zaplanowano w dwóch turach po cztery godziny na wniosek jednego z zawodników przegłosowano aby czas każdej skrócić do trzech godzin. Uzasadnieniem tego wniosku była wysoka temperatura oraz bardzo słoneczna pogoda utrudniająca łowienie ryb. Po zakończeniu odprawy wszyscy rozjechali się na wylosowane odcinki rzeki. Po zakończeniu pierwszej tury ponownie spotkaliśmy się na miejscu zbiórki gdzie zawodnicy przekazali do sędziego sekretarza swoje karty startowe. Po otrzymaniu wszystkich kart okazało się, że ryby złowiło sześciu zawodników. Były to lipienie, które po zmierzenie przez zawodników wróciły natychmiast do wody ponieważ zawody rozgrywane były na „żywej rybie”. W przerwie między turami uczestnicy mieli czas na spożycie gorącego posiłku oraz przygotowanie się do drugiej tury. Po przerwie ponownie odbyło się losowanie par oraz sektorów i przejazd na łowisko. Pod koniec drugiej tury okazało się, że faktycznie wysoka temperatura powietrza oraz słońce powodowało, że zawodnicy odczuwali zmęczenie. Miało to też wpływ na wyniki drugiej tury bo jak się okazało po jej zakończeniu to ryby złowiło tylko dwóch zawodników a były to lipienie i jeden pstrąg potokowy. Po wpisaniu złowionych ryb do programu komputerowego szybko ustalone zostały wyniki końcowe zawodów, które przedstawiają się następująco:
1. Sawicz Leszek – Koło Pasłęk
2. Lichociński Piotr – Koło Śródmieście
3. Polakowski Piotr – Koło Sielanka
4. Tokarski Roman – Koło Pasłęk
5. Burkowiecki Anatol – Koło Śródmieście
6. Junko Andrzej – Koło Orneta
Zwycięzcy (1-3) otrzymali puchary, madale i dyplomy. Po zakończeniu przez długi czas trwały dyskusje pomiędzy uczestnikami na temat bardzo dobrego przygotowania zawodów pod względem organizacyjnym jak i technicznym oraz sprawnym liczeniem wyników. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze za co podziękował wszystkim wiceprezes oraz sędzia główny. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zgłosi się więcej zawodników.
R.Tokarski

 

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 5

Miesiąc 1103

Od początku 510606