MISTRZOSTWA KLUBU 2013…

Mistrzostwa_klubu_2013_045Od dwudziestu już lat działacze Klubu „GŁOWACZ” organizują Spinningowo-Muchowe Mistrzostwa Klubu. Mistrzostwa te rozgrywane były zawsze w miesiącu kwietniu. W tym roku, ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zawody te rozegrane zostały w miesiącu maju a dokładnie w minioną niedzielę. Na miejsce zbiórki w miejscowości Krosno (przy kościele) o godzinie 8,oo przybyło 14 członków. Po ustaleniu par i losowaniu odcinków rzeki Drwęcy Warmińskiej, na której rozgrywane były te zawody wszyscy rozjechaliśmy się na połowy. Pogoda była zmienna. Zachmurzone niebo zapowiadało opady deszczu, który padał poprzedniej nocy. Pomimo tego woda w rzece nie była mocno zmącona i nadawała się do łowienia. Oprócz jednego kolegi, który łowił na muchę wszyscy łowili na spinning.

Po kilku godzinach okazało się, że ryby bardzo słabo reagowały na precyzyjnie podawane woblery, blaszki obrotówki czy też inne sztuczne przynęty. O godzinie 14,oo po zakończeniu zawodów wszyscy spotkaliśmy się tradycyjnie w szałasie znajdującym się nad rzeką Wałszą w Wojnitach. Okazało się, że złowiono tylko pięć pstrągów potokowych, które po zmierzeniu oraz sfotografowaniu ich przez łowiących wypuszczone zostały z powrotem do rzeki, ponieważ zawody rozgrywane były na żywej rybie. Po ustaleniu punktów przez sędziego głównego najlepszymi okazali się:

1.    Papliński Radosław – 84 pkt;
2.    Kostecki Robert – 40 pkt;
3.    Kundro Andrzej – 32 pkt;
4.    Burkowiecki Anatol – 31 pkt.

Na zakończeniu spotkania prezes podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tych zawodach i jeszcze raz zaprosił do udziału w spotkaniu organizowanym z okazji XX-sto lecia istnienia klubu, które zaplanowane zostało na dzień 1–2 czerwca br.
Roman Tokarski - sekretarz

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 478 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 54

Miesiąc 1121

Od początku 517187