Z historii klubu

„Kto raz poczuł tę „burzę na wędce”, ten jest już stracony. Będzie przemierzał kilometry brzegów, przedzierał się przez gęstwę zarośli, sunął ostrożnie podmokłymi łąkami, szukając tego drapieżnika, spokojnie czatującego w kryjówce. Będzie ruszał w kilkusetkilometrowe wyprawy na sobie znaną rzeczkę, gdzieś na drugim krańcu Polski, by po kilku godzinach wracać z jedną, kilkoma, a czasem – bez żadnej ryby”.

A.Bakanowski – „Warszawiak”

 Klub Pstrągowy „GŁOWACZ” został powołany w dniu 3 czerwca 1993 roku przy ZO PZW w Elblągu. W swoich szeregach zrzesza nieliczną grupę miłośników połowu ryb łososiowatych i lipieni. Ograniczona pojemność miejscowych łowisk tych ryb sprawia, że od lat liczebność Klubu oscyluje w granicach około 20 osób. Przede wszystkim są to wędkarze z Elbląga i Pasłęka, chociaż wiadomo, że w poszczególnych kołach i klubach na terenie Okręgu Elbląskiego jest dużo więcej wędkarzy łowiących te ryby. Członkowie Klubu Pstrągowego „GŁOWACZ” od lat walczą o zachowanie naturalnego biegu cieków należących do krainy pstrąga i lipienia – uczestnicząc w postępowaniach administracyjnych; zarybieniach, a głównie dzięki poczynaniom kontrolnym wynikającym z systematycznego pobytu nad wodami. Klub w obronie cieków charakteru górskiego i podgórskiego wystosował szereg pism i opinii do organów administracji. Uchwałą nr 13/2007 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Elblągu z dnia 6 kwietnia 2007 roku w sprawie ustanowienia kół i klubów – opiekunów odpowiedzialnych za ochronę wód użytkowanych przez Okręg PZW w Elblągu, Klub Pstrągowy „GŁOWACZ” stał się opiekunem następujących rzek: Drwęcy Warmińskiej, Dzierzgoni, Młyńskiej Strugi, Wałszy i Wąskiej. Klub jest bezpośrednim organizatorem kilku corocznych spotkań wędkarsko-integracyjnych, m. in. Muchowych Mistrzostw Okręgu, Zawodów Spinningowych „Drwęca Warmińska”, czy Zawodów Muchowych „Lipień Warmii”.

Rzeki_Zgn_027Szeregi Klubu Pstrągowego „GŁOWACZ” są otwarte dla ludzi, którzy podchodzą do wędkowania w sposób niekomercyjny i preferują urokliwe, pełne tajemnic i niespodzianek rzeczki, w których często łowi się na kolanach, ale i postawę „na kolanach” przyjmują wobec otaczającej nas przyrody.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu Kol. Roberta Kosteckiego Prezesa Klubu "Głowacz" - 0-55 6493071  (po godz. 16) oraz w biurze ZO PZW w Elblągu tel. 0-55 2325482

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 7

Miesiąc 700

Od początku 489937