W związku z panującą sytuacją pandemiczną w kraju oraz panującymi ograniczeniami prawnymi dotyczącymi organizacji zgromadzeń   publicznych, w których może uczestniczyć max. 5 osób, a dotyczy to między innymi również organizacji zawodów wędkarskich i idąc śladem Zarządu Głównego PZW oraz Głównego Kapitanatu Sportowego jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane w miesiącu kwietniu zawody wędkarskie, czyli:

- Federowe Mistrzostwa koła zaplanowane na 11 kwietnia.

- Spławikowe Mistrzostw Koła zaplanowane na 24-25 kwietnia.

Na chwilę obecną przepisy i ich interpretacja nie jest zdecydowanie jasna co do organizacji zawodów wędkarskich, dowodem czego są skierowane w dniu 01 marca 2021 przez Główny Kapitanat Sportowy  do  Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, Pana Premiera Mateusza Morawieckiego  i  Pana Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego pisma z wnioskiem oraz prośbą  dotyczącą możliwości rozgrywania zawodów wędkarskich. Przedstawiono w nich również charakterystykę  organizacji i przebiegu zawodów, w trakcie których obligatoryjnie zachowany jest dystans społeczny i  odbywają się one na terenach otwartych bez  konieczności  wszelkiego rodzaju form zgromadzeń, itp.

W przypadku zniesienia obostrzeń lub otrzymania jasnych wytycznych w sprawie organizacji zawodów wędkarskich, zostaną one wznowione oraz w miarę możliwości będą organizowane, a o wszystkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco w komunikatach na stronie www .
Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo wędkarzy na chwilę obecną apelujemy o powściągliwość w próbach organizacji zawodów, i rozsądek który może wpłynąć na ochronę zdrowia.

Prezes Koła
Przemysław Klarecki

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 8

Miesiąc 698

Od początku 495490