walne2019W niedzielę 20 stycznia 2019 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawcze członków Koła PZW w Pasłęku za rok 2018. Wszystkich przybyłych przywitał Prezes Koła Przemysław Klarecki, który jednocześnie jest Sekretarzem ZO PZW w Elblągu. W zgromadzeniu udział wzięło ogółem 39 członków oraz zaproszeni goście jak: Starosta Elbląski mgr Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, Dyrektor MOSiRu w Pasłęku Jerzy Przedpełski i Wiceprezes ds. młodzoerzy ZO PZW w Elblągu Teresa Konopka. Zgromadzenie, które poprowadził przewodniczący Krzysztof Kowal przebiegło zgodnie z przyjętym jednogłośnie porządkiem obrad.

Na początku przedstawione zostały sprawozdania: z działalności Koła – prezes Przemysław Klarecki, z działalności sportowej – wiceprezes ds. sportu Norbert Kukliński, Komisji Rewizyjnej – przewodniczący Ryszard Woźny oraz Sądu Koleżeńskiego – przewodniczący Antoni Kowzan. Po przedstawieniu sprawozdań głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swych wystąpieniach podsumowali współpracę Zarządu Koła z Zarządem Powiatu w Elblągu oraz Urzędem Miejskim w Pasłęku. Zarówno starosta jak i burmistrz złożyli na ręce prezesa listy gratulacyjne podsumowywujące dotychczasową współpracę.
Następnie za wieloletnią społeczną pracę na rzecz PZW Krzysztof Szuryga i Norbert Kukliński otrzymali srebrne odznaki PZW. Odznakę „Wzorowy Młody Wędkarz” nadany przez ZO PZW w Elblągu za postawę etyczną, społeczną i dobre wyniki w nauce oraz reprezentowanie koła na zawodach spławikowych na szczeblu Okręgu oraz Mistrzostw Polski otrzymał Alan Stańczuk. Medal nadawany młodzieży do lat 16. W dyskusji poruszona została sprawa zatrucia rzeki Wąskiej i jeziora Drużno. Wróciła też sprawa budowy przepławek przy MEW na rzece Wąskiej oraz sprawy dotyczące wędkowania na Zbiorniku Zakrzewko II, które jest we władaniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pasłęku. Na wszystkie poruszone zagadnienia wyczerpujących odpowiedzi udzielił Sekretarz ZO Przemysław Klarecki. Całe spotkanie przebiegło w miłej spokojnej atmosferze. Szkoda tylko, że na 393 członków Koła na Walne Zgromadzenie, które odbywa się tylko raz w roku przybyła tak mała liczba zainteresowanych.
R.T

Adres kola

 

Polski Związek Wędkarski koło nr 14 w Paslęku

14-400 Pasłęk ul. Chrobrego 7 ( Ratusz Miejski)
Nr konta:  Braniewsko Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
98 8313 0009 0000 9191 2000 0010

Logowanie

On-line

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dziś 4

Miesiąc 1102

Od początku 510605