W miniony weekend, tj, 29-31 maja odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w wędkarstwie brzegowo plażowym - surfcasting, którego byliśmy organizatorem. Trzy dni, trzy tury, trzy sektory, rywalizacja indywidualna i drużynowa i rywalizacja 39 najlepszych zawodników w Polsce na plażach półwyspu helskiego zaowocowała złowieniem łącznie 366 ryb, głównie płastug z gatunków stornia ( flądra) i , skarp ( turbot) jak również belony. Najdłższą rybę zawodów - belonę 75,7 cm, którą złowił kolega Mateusz Sierpiński i został nagrdzony pucharem ufundowanym przez Prezesa ZO PZW w Elblągu Dariusza Trzcińskiego
Znakomicie zaprezentowali się nasi zawodnicy z Drużyny Okręgu PZW w Elblągu. Kolega Piotr Badełek zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej, natomiast drużyna okręgu w składzie Paweł Przewrocki, Michał Abramczuk i Piotr Badełek sięgnęła po złoto i tytuł Drużynowwego Mistrza Polski.
Z tego miejsca chciałbym serdecznie jeszcze raz pogratulować naszym reprezentantom zdobytych wyników, jak rónież serdecznie podziękować całęj elbląskiej ekipie sędziowskiej za trzydniowy maraton sędziowski, zaangażowanie i rzetelne wypełnianie swoich obowiązków.
Oficjalne wyniki:
https://gks.pzw.pl/uploaded_files/1780393435_1780299465wyniki-mp-surfcastnig.pdf
Materiały Video
https://www.facebook.com/share/v/18w6F47Esd/
https://www.facebook.com/share/v/18Nm8zd4Uy/
P.R.Klarecki
